HTL Strefa

Get Fit Don’t Sit Day w HTL-STREFA

W środę, 4 maja, stowarzyszenie American Diabetes Association zainaugurowało wydarzenie pod nazwą „Get Fit Don’t Sit”, aby zmusić wszystkich do ćwiczeń. Badania wykazują, że zmiana nawyków takich jak siedzący tryb życia, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania cukrzycy typu 2.

Cukrzyca typu 2 rozwija się najczęściej u dorosłych w średnim wieku i starszych, ale może pojawić się również u młodych ludzi. Z analizy opublikowanej w stycznia 2015 w Annals of Internal Medicine wynika, że z prowadzeniem siedzącego trybu życia wiąże się zwiększone o 91% ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Zatem im więcej czasu spędzamy codziennie siedząc, tym większe jest ryzyko, na przyrost masy ciała, cukrzycę typu 2 i choroby serca. Zgodnie ze Standardami Opieki Medycznej w Cukrzycy, wydanymi przez ADA: „potwierdzone jest, że w ciągu dnia, przynajmniej raz na 90 minut, każdy powinien poruszać się przez kilka minut.”

Rozwiązaniem jest wstać z fotela i trochę poćwiczyć! Może to być rozciąganie, brzuszki lub chodzenie po schodach zamiast jeżdżenia windą – chodzi o to aby co 90 minut rozruszać swoje ciało.

W HTL-STREFA spędziliśmy ten dzień bardzo aktywnie i mamy nadzieję, że każdy dzień będzie upływał nam pod hasłem: „Get Fit Don’t Sit”!!!