HTL Strefa

HTL-STREFA S.A. w Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Cukrzycy w Inowrocławiu

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą corocznie obchodzony jest 14 listopada w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga. Z tej okazji Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Zarząd Oddziału Wojewódzkiego PSD w Bydgoszczy i Koło PSD w Inowrocławiu zorganizowały Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Cukrzycy. Uroczystość odbyła się 19 listopada w Inowrocławiu.

W uroczystych obchodach uczestniczyli między innymi lekarze specjaliści dr n. med. Mirosława Polaszewska-Muszyńska z Centrum Diabetologii i Endokrynologii w Bydgoszczy oraz dr n. med. Marta Nadrajkowska ze Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu, które wygłosiły wykłady „Trendy w leczeniu cukrzycy typu 2” oraz „Zapobieganie powikłaniom cukrzycowym takim jak nefropatia i neuropatia stopy cukrzycowej”.

Firma HTL-STREFA wsparła wydarzenie swoim patronatem. Uroczystym obchodom towarzyszyła również wystawa medyczna. Na naszym stoisku mieliśmy okazję spotkać się z osobami z cukrzycą, porozmawiać o ich codziennych problemach, o edukacji i życiu z cukrzycą. Dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Diabetologicznemu za organizację tegoroczynych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy a naszym gościom za odwiedzenie naszego stoiska i za zainteresowanie jakie okazali naszym produktom.