HTL Strefa

HTL- STREFA w Narodowym Programie Szczepień przeciw SARS-COV-2

Firma HTL-STREFA od ponad 20 lat wspiera sektor służby zdrowia jako producent sprzętu medycznego, a jako pracodawca ogromną wagę przykładamy także do zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników. Pandemia Covid-19 postawiła nas w bardzo wymagającej sytuacji. Musieliśmy spełnić oczekiwania użytkowników naszych produktów a jednocześnie chcieliśmy zadbać w szczególny sposób o bezpieczeństwo naszych pracowników.

Podjęliśmy liczne działania prewencyjne przeciw SARS-Cov-2, takie jak wykonywanie bezpłatnych testów na terenie naszych zakładów produkcyjnych. Na testy przez cały czas można zgłaszać się dobrowolnie, a do tej pory nasi pracownicy skorzystali z tej możliwości już 3 345 razy.

„Ja to bezpieczniej czuję się w pracy, niż jak z niej wychodzę po zmianie” – komentowali nasi pracownicy, po tym jak w zeszłym roku przeprowadziliśmy pierwsze dobrowolne testy na obecność COVID-19, w Łęczycy i w Ozorkowie.

W maju 2021 przyłączyliśmy (jako firma) się do Narodowego Programu Szczepień przeciw SARS-COV-2. Szczepienia rozpoczęły się na początku czerwca 2021 i do połowy lipca w pełni zaszczepiliśmy około 400 osób. Szczepienia były dobrowolne, prowadziliśmy je w różnych terminach, aby dopasować się do harmonogramów pracy naszych zakładów produkcyjnych w Ozorkowie i Łęczycy.

Dla naszych pracowników, którzy dotąd nie zgłosiły chęci zaszczepienia, a chcieliby dołączyć do Programu Szczepień, wspólnie z naszym partnerem – Centrum Medycznym w Łęczycy, stworzyliśmy dedykowaną infolinię do zapisów na szczepienia przeciw COVID-19, na którą może zadzwonić każdy pracownik HTL-STREFA, który chce się umówić na szczepienie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi pracownicy korzystają z możliwości jakie im oferujemy. Dbając o siebie w świadomy sposób, przyczyniamy się do budowania odporności zbiorowej. Wierzymy, że nasze działania i to że troszczymy się o siebie nawzajem, pozwolą nam funkcjonować w coraz bezpieczniejszym środowisku.