HTL Strefa

HTL-STREFA w ogólnopolskim projekcie „CIUCH W RUCH”

Firma HTL-STREFA dołączyła do ogólnopolskiego projektu CIUCH W RUCH (www.ciuchwruch.pl), organizowanego przez firmę 3R Recycling Solutions.

W firmie HTL-STEFA zostało ustawionych pięć, specjalnie do tego celu zaprojektowanych pojemników, do których będzie można zbierać używane ubrania, buty, torebki itp.

Ubrania pozyskane w akcji będą selekcjonowane i podzielone na dwie grupy – te które zostaną przekazane do ponownego używania w Europie, Azji i Afryce i te najbardziej zużyte, które zostaną przetworzone.

Kwota z każdego zebranego przez nas kilograma ubrań, będzie wspierała Fundację dla dzieci i młodzieży z cukrzycą „Cukierkowo”.

Projekt CIUCH W RUCH jest oparty na schemacie 3R – Reduce, Reuse, Recycle, który doskonale koresponduje z Polityką Zrównoważonego Rozwoju praktykowaną przez firmę HTL-STREFA a także z ochroną środowiska naturalnego. Gromadząc niepotrzebną, używaną odzież do ponownego wykorzystania, zmniejsza się liczbę odpadów, które zaśmiecają nasze środowisko a zyski zebrane z recyklingu będą mogły wspierać budowę przedszkola dla dzieci z cukrzycą, prowadzonego przez Fundację „Cukierkowo”