HTL Strefa

HTL-STREFA wspiera bezpłatne badania pomiaru cukru we krwi

Nakłuwacze bezpieczne HTL-STREFA służą do pobierania próbek krwi kapilarnej, przeznaczone są do użytkowanie przez pracowników służby zdrowia w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych. Stanowią one także integralną część programów zapobiegania zranieniom ostrymi narzędziami w szpitalach, przychodniach, laboratoriach, gabinetach lekarskich i wszędzie tam, gdzie zarówno pacjenci, jak i personel medyczny, muszą czuć się bezpiecznie. Stosowanie nakłuwaczy bezpiecznych pozwala na zminimalizowanie zranień igłami i zapobiega zakażeniom.

Kilka miesięcy temu przekazaliśmy nasze nakłuwacze bezpieczne stowarzyszeniu GLOBAL-MED, które w ramach projektu Ambulans z Serca organizuje akcje bezpłatnych badań, dostępnych dla wszystkich chętnych. Podczas takich akcji można przeprowadzić pomiar glikemii oraz ciśnienia tętniczego, BMI a także dowiedzieć się więcej na temat zdrowego trybu życia i profilaktyki chorób przewlekłych.

Pomiary glikemii są wykonywane w celu zdiagnozowania cukrzycy. Jak podaje Centers for Disease Control and Prevention (CDC), liczba nowych zachorowań na cukrzycę wzrosła o ponad 100% w ciągu ostatnich trzech dekad.

Przekazane nakłuwacze bezpieczne HTL-STREFA umożliwiły pracownikom służby zdrowia wykonywanie procedur pobierania krwi do przeprowadzenia badań w bezpieczny i wygodny sposób.