HTL Strefa

Konferencja GS1 – Nagrody Kod Innowacji 2019

W czwartek 21 listopada GS1 – działająca w 150 krajach międzynarodowa organizacja z siedzibą w Brukseli i w Princeton, nagrodziła firmy i organizacje, które do poprawy efektywności wykorzystały standardy GS1 (międzynarodowy system standardów i rozwiązań biznesowych, które stosowane są w celu usprawnienia operacji w łańcuchach dostaw)
Polska dołączyła do organizacji GS1 w 1990 roku a od 2018 roku przyznaje nagrody firmom i organizacjom, które w implementują standardy GS1 do usprawnienie swojego funkcjonowania.
W tym roku, w gronie nagrodzonych znalazła się również firma HTL-STREFA S.A. nagrodzona w kategorii „ochrona zdrowia”

Przyznania nagrody firmie HTL-STREFA S.A. zostało uzasadnione następująco: „Nagrodę przyznano za wdrożenie automatycznego nadruku bezpośredniego kodu GS1 DataMatrix zawierającego identyfikator UDI na produkowanych wyrobach medycznych. Rozwiązanie usprawniło wewnętrzny proces produkcji i poprawiło jakość nadruku, co było realizacją potrzeb klientów. Wdrożenie stanowi nie tylko realizację wymagań prawnych związanych ze znakowaniem wyrobów medycznych, ale umożliwia również skuteczne i bezpieczne zarządzanie przepływem wyrobów medycznych w procesach ochrony zdrowia.”
Michał Zaraś, Head of Medical Device Packaging Design and Labelling, skomentował udział naszej firmy w konkursie: Wdrożenie oznakowania UDI w HTL-STREFA było podyktowane motywami biznesowymi i prawnymi. Chcąc zwiększyć udział w rynku USA i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, przygotowaliśmy się do wdrożenia odpowiednio wcześniej. Wprowadzając nadruk bezpośredni na opakowaniu i jego weryfikację w linii, obniżyliśmy koszty związane z dodatkową etykietą i zautomatyzowaliśmy proces oznakowania. Obecnie wdrażamy oznakowanie UDI na rynek Europy i finalizujemy wdrażanie UDI w produktach grupy pierwszej na rynek USA.

Wdrożenie oznakowania UDI jest niezwykle ważne gdyż pomaga zidentyfikować wyrób w każdej części świata, ułatwia dostęp do informacji o wyrobie, przyspiesza pracę personelu medycznego i zwiększa bezpieczeństwo – dodaje Gajane Żurawska VP Global Product Marketing
Dziękujemy GS1 za to wyróżnienie i gratulujemy pozostałym firmom, które również znalazły się w gronie laureatów tegorocznej edycji a także wszystkim biorącym w nim udział.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/HTLSTREFA/photos/GS1 Conference

/>