HTL Strefa

Światowy Dzień Cukrzycy 2015

Cukrzyca jest pandemią, która dotyka około 387 milionów ludzi na całym świecie, do 2035 roku ta liczba wzrośnie do 592 milionów. Światowa Organizacja Zdrowia WHO ocenia, że w 2030 roku cukrzyca będzie na 7 miejscu głównych przyczyn zgonów. Rocznie z powodu powikłań cukrzycy umiera około 4 milionów ludzi.
Dlaczego cukrzyca jest taką niebezpieczną chorobą? Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób niezakaźnych. Jest to choroba przewlekła, do której dochodzi w sytuacji, gdy trzustka nie produkuje wystarczającej ilości insuliny lub gdy organizm nie może efektywnie wykorzystać wydzielonej insuliny. Cukrzyca może prowadzić do przewlekłych powikłań takich jak choroby serca, niewydolność nerek, stopa cukrzycowa, uszkodzenia a nawet utrata wzroku.
14 listopada obchodzimy światowy Dzień Cukrzycy, wydarzenie to przez lata stało się globalnym eventem, który ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy na temat cukrzycy. Co roku Światowy Dzień Cukrzycy poświęcony jest konkretnemu tematowi, którym w latach 2014 – 2016 jest „Zdrowe życie zaczyna się od śniadania”.
HTL-STREFA światowy producent nakłuwaczy bezpiecznych, lancetów personalnych i igieł insulinowych, które są codziennie używane przez osoby z cukrzycą, uczestniczy w Światowym Dniu Cukrzycy organizując spotkania i wykłady, przybliżające temat pandemii cukrzycy, dla pracowników oraz dla partnerów naszej firmy.