HTL Strefa

Szlachetna paczka 2015

Szlachetna Paczka to projekt, który powstał w 2001 roku w Polsce, aby nieść pomoc najbiedniejszym rodzinom, w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Projektowy przyświeca idea „pomagać mądrze” – chodzi o zapewnienie bezpośredniej pomocy w taki sposób aby była skuteczna, odpowiadająca na potrzeby ale również dająca nadzieję i impuls do działania rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Około miesiąca przed świętami Bożego Narodzenia, darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której chcieliby pomóc, a w połowie grudnia wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczają rodzinom gotowe paczki.

W tym roku HTL-STREFA wzięła udział w tym wspaniałym projekcie pomagając dwóm rodzinom. Przez kilka dni nasze biuro stało się magazynem dla wszystkich rzeczy, które potem znalazły się w Szlachetnych Paczkach, a nasi pracownicy zmienili się w Świętych Mikołajów.
Udział w tym projekcie był dla nas wspaniałym i wzruszającym doświadczeniem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy być częścią czegoś tak ważnego i dobrego i oczywiście już dziś zapowiadamy, że będziemy uczestniczyli w tym projekcie w 2016 roku!